U potrtazi za dobrim wireframing alatom

• Ja sam još u početničkim vodama :))) papir i olovka su mi nekako laksi :D

• Jesu, ali sta kad treba da radis prezentaciju klijentu? Ne moz’ da mu pokazujes papir i olovku preko skajpa :)

U svakoj laži ima pola istine, što znači da se laž sastoji od 1/2 koja je istina i 1/2 koja je laž. Ako na ovu drugu polovinu primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

0

• I drugo, WF je apsolutno neophodan za definisanje specifikacije kod kompleksnijih aplikacija. Tu ti papir ne pomaze puno. Ja volim papir i olovku, da skrabam dok razmisljam i da pravim varijacije, ali na kraju sve to mora da zavrsi u dobeom WF-u. Uci se od starta kako treba :)

U svakoj laži ima pola istine, što znači da se laž sastoji od 1/2 koja je istina i 1/2 koja je laž. Ako na ovu drugu polovinu primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

0

• Malo sam se našalio. Kao što rekoh, početnik sam ali upijam sve dobre stvari što mi trebaju za napredovanje. Par stvari što sam radio dobijao sam WF od klijenata pa sam po njihovim uputstvima radio dizajn. Moraću da se posvetim i WF alatima :)

• ne koristim ih za sada, ali par puta sam naisao da se spominje https://moqups.com/, a probaj i ovaj http://www.mockflow.com/

• Ovaj moqups deluje dobro.

• AUXURE je standard u industriji koliko znam (trenutno ga ucim). Ja sam za neke jednostavnije stvari koristio Balsamiq, stvarno super programcic samo malo kabast i spor.

• @8pus said:

AUXURE je standard u industriji koliko znam (trenutno ga ucim). Ja sam za neke jednostavnije stvari koristio Balsamiq, stvarno super programcic samo malo kabast i spor.

Hajde podeli sa nama iskustva, baci par screenshotova da vidimo na sta to lici.

0

• Heh, da se razuemo, ja nisam profesionalac ni u kom smislu - imam srecu da mi je kum Usability i UX konsultant pa mi je neka vrsta mentora. Mene je oduvek zanimao interface design, tj od kada sam prvi put kupio WM pda pa sam se zagrejao da pravim teme i skinove za odredjene launchere itd. Dnevni posao mi je tu negde izmedju, ima dodira sa svim ovim ali prvenstveno ucim jer mi je interesantan usability kao ideja.

Evo primer, wireframe koji radim za druga, program za stomatolosku ordinaciju, ovo je Balsamiq Stomatoloski karton

Ako hocu da ga pretvorim u wireframe onda up na neku od prototyping & workflow platformi.

Kao sto rekoh, nije to nista posebno, radim na malom formatu ali sluzice kao osnova programeru da odradi to kako valja, to je proces u krstenom svetu jelte :)

Log in to reply